Jak odebrac paczke z Shopee InPost?


Podejdź do urządzenia Paczkomat, a w aplikacji InPost Mobile, w szczegółach przesyłki wybierz opcję „Otwórz skrytkę zdalnie”. Nie musisz niczego potwierdzać na ekranie maszyny! Możesz też w czytniku automatu Paczkomat zeskanować kod QR.Przy zakupach w sklepie internetowym wybierz opcję dostawy do automatu Paczkomat. Pamiętaj, że maksymalna waga paczki to 25 kg. Podaj swój numer telefonu i adres e-mail oraz wybierz Paczkomat, który znajduje się w najbardziej dogodnej dla Ciebie lokalizacji.

Jak odebrać paczkę z InPost?

Podejdź do urządzenia Paczkomat, a w aplikacji InPost Mobile, w szczegółach przesyłki wybierz opcję „Otwórz skrytkę zdalnie”. Nie musisz niczego potwierdzać na ekranie maszyny! Możesz też w czytniku automatu Paczkomat zeskanować kod QR.

Jak odebrać paczkę InPost bez kodu?

Korzystając z aplikacji, nie musisz wystukiwać numeru telefonu ani kodu odbioru paczki. A to oznacza, że w przypadku braku posiadania kodu odbiór wciąż będzie dla Ciebie możliwy.

Jak sprawdzić kod Paczkomatu?

Kody znajdziesz w zakładce Moje zakupy Wystarczy kliknąć [szczegóły zakupu] przy wybranym zamówieniu. Aby wyświetlić kod QR, wybierz [pokaż kod QR].

Jak wygenerować kod do Paczkomatu?

Aby to zrobić, wybierz opcję „Mam kod nadania lub kod zwrotu”. Oba kody znajdziesz w szczegółach nadawanej paczki w InPost Mobile. Po wykonaniu wybranej opcji nadania, skrytka otworzy się automatycznie. Umieść w niej paczkę i gotowe!

Gdzie InPost zostawia paczki?

W przypadku, gdy kurierowi nie uda się skutecznie doręczyć przesyłki, podejmie kolejną próbę doręczenia w dniu następnym lub za zgodą Odbiorcy przekaże ją do najbliższego PaczkoPunktu InPost. Gdy również drugiego dnia kurier nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem, paczka zostanie zwrócona do nadawcy.

Jak odebrać paczkę InPost kodem QR?

Paczkę możesz odebrać szybciej przy pomocy kodu QR, przesłanego w wiadomości e-mail lub w aplikacji InPost Mobile. Wystarczy, że na ekranie maszyny wybierzesz opcję odbioru paczki, a następnie zbliżysz ekran telefonu z otrzymanym kodem QR do czytnika. Skrytka otworzy się, a Ty odbierzesz paczkę!

Gdzie znajdę kod odbioru paczki InPost?

W momencie nadania paczki przez nadawcę, otrzymasz specjalny komunikat mailowy oraz powiadomienie w aplikacji. Kolejne powiadomienie otrzymasz w chwili dostarczenia przesyłki do Twojego automatu Paczkomat. Będzie ono zawierało kod odbioru (6 cyfr) oraz kod QR.

Jak odebrać paczkę z InPost Mobile?

W przypadku korzystania z aplikacji InPost Mobile wystarczy otworzyć skrytkę zdalnie lub zeskanować kod QR przykładając go do czytnika.

Dlaczego InPost nie wysyła SMS-ów?

Informujemy, że InPost nigdy nie wysyła SMS-ów z informacją o dopłatach. Wszelkie informacje na temat rozliczeń pojawiają się wyłącznie w Managerze Paczek lub na fakturze. Uważaj na wiadomości, które wymagają od Ciebie wysłania płatnego SMS-a w celu „pobrania informacji o paczce”.

Co zrobić jak nie ma kodu do Paczkomatu?

Powinien skontaktować się z naszym Wsparciem Technicznym ([email protected]) i poprosić o wysłanie SMSa i/lub e-maila na prawidłowe dane. Nie ma możliwości edycji danych, możemy jedynie udostępnić dane do odbioru przesyłki na inny numer telefonu / adres e-mail.

Czy kod do Paczkomatu przychodzi też na maila?

Wszystkie paczki nadajemy w oddziale inPost. W takiej sytuacji powiadomienie SMS nie jest wysyłane. Jeżeli paczka nadawana jest bezpośrednio w skrytce Paczkomatu odbiorca otrzymuje powiadomienie w postaci wiadomości tekstowej oraz na skrzynkę e-mail.

Czy można odebrać paczkę bez kodu odbioru?

Czy mogę odebrać paczkę bez kodu odbioru? Paczkę możesz odebrać tylko i wyłącznie poprzez podanie prawidłowego pięcio- lub sześciocyfrowego kodu odbioru lub zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej.

Ile cyfr ma kod nadania do Paczkomatu?

Opłać nadanie Po opłaceniu wysyłki, w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Na paczce nie musisz naklejać żadnej etykiety! Jeżeli chcesz, możesz napisać na przesyłce kod nadania.

Gdzie jest 9-cyfrowy kod nadania InPost?

Opłać wysyłkę Po ukończeniu płatności, w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Kod nadania otrzymasz również w mailu. Pamiętaj! Na paczce nie musisz już naklejać żadnej etykiety ani umieszczać kodu nadania.

Co jeśli nie napisałem kodu na paczce InPost?

Nie otrzymałem etykiety w usłudze InPost Szybkie Nadania mimo opłacenia przesyłki. Co teraz? Jeśli wyświetlił Ci się komunikat o transakcji w toku, odczekaj parę minut – gdy transakcja zostanie przeprocesowana, ekran odświeży się i pojawi się możliwość wydruku etykiety.

Czy można odebrać paczkę bez kodu odbioru?

Czy mogę odebrać paczkę bez kodu odbioru? Paczkę możesz odebrać tylko i wyłącznie poprzez podanie prawidłowego pięcio- lub sześciocyfrowego kodu odbioru lub zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej.

Jak odebrać paczkę z magazynu InPost?

Do odbioru w PaczkoPunkcie będzie Ci potrzebny numer telefonu i kod odbioru, który wcześniej otrzymasz na adres e-mail lub w aplikacji mobilnej InPost. Pełna lista PaczkoPunktów InPost dostępna jest na naszej stronie w zakładce Znajdź Paczkomat.

Jak odebrać paczkę kodem?

Aby odebrać paczkę przy użyciu kodu PIN wystarczy, że nadawca przekaże numer telefonu lub adres e-mail adresata, a Poczta Polska przed doręczeniem przesyłki – na wskazany kanał kontaktu – przekaże 6 cyfrowy kod. Przy odbiorze przesyłki wystarczy, że klient poda prawidłowy PIN, a kurier pozostawi przesyłkę odbiorcy.

Czy można odebrać paczkę InPost z oddziału?

Oddziały odbioru paczek InPost Oczywiście, spokojnie możesz odebrać każdą swoją przesyłkę w oddziale InPost. Podczas składania zamówienia, musisz zaznaczyć opcję “kurier InPost” i dostawę paczki do oddziału odbioru. Broker kurierski, dzięki szerokiej ofercie umożliwia dostawę kurierem do domu lub do punktu tj.

Gdzie idą nieodebrane paczki InPost?

Jeśli nie zostanie odebrana, bardzo często może być przechowywana w punkcie odbioru lub oddziale firmy, skąd możesz ją odebrać osobiście. Jeśli ciągle nie zostanie odebrana, trafia do magazynu nadawczego, następnie do sortowni i wyrusza do nadawcy.

Czy punkt odbioru to Paczkomat?

W każdym momencie będziesz wiedzieć, gdzie skierować się po odbiór swojej paczki – do PaczkoPunkt​​​​​​​u lub docelowego automatu Paczkomat. Paczkę z PaczkoPunktu odbierzesz podając swój numer telefonu oraz kod odbioru.

Jak otworzyć Paczkomat bez kodu QR?

Wystarczy wpisać numer telefonu, na który zarejestrowana jest paczka i kod odbioru z SMS. Po wygenerowaniu, kod ten można zapisać w postaci jpg, wydrukować lub zeskanować bezpośrednio z ekranu telefonu. By łatwo i wygodnie odbierać paczki z automatu Appkomat InPost, polecamy zainstalować aplikację InPost Mobile.

Jak wyglądają paczkomaty InPost?

Paczkomaty InPost mają 3 gabaryty skrytek, które różnią się wysokością: gabaryt A (maksymalne wymiary 64×38×8 cm) gabaryt B (maksymalne wymiary 64×38×19 cm) ➜ karton pasujący do tej skrytki 640×380×190 mm. gabaryt C (maksymalne wymiary 64×38×41 cm)

Gdzie jest kod nadania na etykiecie?

Zeskanuj kod kreskowy przesyłki znajdującego się na etykiecie. Możesz również nadać przesyłkę wybierając opcję „Mam specjalny kod”, gdzie następnie musisz wpisać 6 cyfrowy „Kod nadania”, znajdujący się po prawej stronie etykiety, w jej górnym rogu.

Dlaczego w aplikacji InPost nie mam kodu odbioru?

Nie otrzymałem kodu weryfikacyjnego w aplikacji mobilnej, co powinienem zrobić? Poczekaj maksymalnie kilka minut. Jeżeli przy kolejnej próbie SMS weryfikacyjny nie został dostarczony na Twoje urządzenie, zgłoś usterkę, wykorzystując formularz kontaktowy na naszej stronie.