Jak dokonać zwrotu do Chin?


Złóż pisemną reklamacji z rękojmi, wyślij ją mailem sprzedawcy i odeślij towar na adres do reklamacji podany w zakładce Reklamacja. Jeżeli reklamacja jest zasadna, sprzedawca musi towar wymienić, naprawić lub oddać Ci wszystkie koszty, także koszt odesłania.

Jak odesłać towar do Chin?

Wystarczy skorzystać z firmy, tzw. brokera kurierskiego. To firma, która pośredniczy pomiędzy nadawcą paczki i przewoźnikiem. Dzięki tym firmom możesz wysłać tanio przesyłkę nawet do Chin!

Ile kosztuje odesłanie paczki do Chin?

Możliwość wysłania kuriera do Chin lub z Chin do Polski kosztuje już od 249,08 zł, w przypadku przesyłki do 1 kg!

Jak odesłać paczkę do Chin Aliexpress?

Wchodzimy na naszym koncie w zakładkę “moje zamówienia”, odnajdujemy właściwe zamówienie i wybieramy opcję „otwórz spór”. Musimy zaznaczyć czy żądamy zwrotu pieniędzy czy chcemy zwrócić towar. Należy wypełnić formularz, w którym ponownie wybieramy opcję czego oczekujemy oraz zaznaczamy, że nie otrzymaliśmy paczki.

Czy w sklepie chinskim można zwrocic towar?

Dwa lata od daty zakupu, a nie 3 bądź 6 miesięcy – tyle czasu konsument ma prawo reklamować u sprzedawcy wadliwy towar. I to niezależnie od faktu, czy został on kupiony w polskim czy chińskim sklepie, działającym w naszym kraju.

Jak wysłać paczkę do Chin InPost?

Aby zamawiać do Paczkomatów InPost należy w górnej części strony głównej wybrać dostawę do Polski, zaznaczyć polską wersję językową, a także uzupełnić dane adresowe z poziomu swojego konta. Opcja Paczkomaty InPost jest dostępna w ramach AliExpress Standard Shipping przy zakupach o wartości powyżej $5.

Jakie cło za przesyłkę z Chin?

Wysokość cła może zmieniać się w zależności od rodzaju zamawianego towaru. Dla Chin wartość cła waha się w granicach od 0 proc. do 50 proc. ceny wyjściowej produktu.

Jaki kurier z Chin?

Paczki z Chin do Polski Importowe usługi drogowe realizowane są przez firmy kurierskie UPS, DPD, DHL, GLS, FedEx, TNT z terenu Europy. Standardowy czas dostawy to od 2 do 6 dni. Porównujemy też ceny usług lotniczych DHL, UPS, OCS, TNT i FedEx z Chin.

Ile kosztuje zwrot do Aliexpress?

Możesz skorzystać z bezpłatnej usługi zwrotu dla każdego produktu oznaczonego Free Return. Nie ma znaczenia jaka była wybrana metoda wysyłki przy składaniu zamówienia. Przedmiot powinien być w nienaruszonym stanie a zwrot musi nastąpić w ciągu 15 dni od otrzymania paczki.

Ile kosztuje zwrot paczki z Aliexpress?

Opłata za przesyłkę zwrotną• Zwrot paczek za pośrednictwem wyznaczonego lokalnego punktu odbioru lub usługi odbioru z domu jest bezpłatny. Uwaga: Możesz skorzystać z jednorazowego darmowego lokalnego zwrotu dla jednego zamówienia.

Jak zrobić darmowy zwrot na Aliexpress?

Otwórz spór i wybierz “Zrefunduj i zwróć rzeczy”. Wpisz kwotę zakupu, jako powód wystarczy, że wpiszesz “return”. 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainicjować proces zwrotu.

Czy można odzyskać cło?

Przepisy unijnego kodeku celnego przewidują, że kwoty należności celnych przywozowych lub wywozowych mogą zostać zwrócone lub umorzone jedynie z następujących powodów: zawyżenia kwot należności celnych przywozowych lub wywozowych; (art. 117 UKC) unieważnienia zgłoszenia celnego (art.

Czy da się anulować zwrot na allegro?

Możesz wysłać sprzedawcy maila z informacją, że rezygnujesz ze zwrotu.

Jak odesłać paczkę z Allegro do Chin?

Złóż pisemną reklamacji z rękojmi, wyślij ją mailem sprzedawcy i odeślij towar na adres do reklamacji podany w zakładce Reklamacja. Jeżeli reklamacja jest zasadna, sprzedawca musi towar wymienić, naprawić lub oddać Ci wszystkie koszty, także koszt odesłania.

Czy dropshipping z Chin jest legalny?

Nie ma żadnych przepisów, które w jakikolwiek sposób delegalizowałyby dropshipping i jest to niemożliwe. W Polsce i na Świecie coraz więcej jest platform, które działają na zasadzie pośrednictwa między kupującym a dostawcą. To na co musisz zwrócić uwagę, to Twoje obowiązki wobec kupującego i Urzędu Skarbowego.

Jak zrobić zwrot na Aliexpress?

Skontaktuj się ze sprzedawcą2. Złóż wniosek o zwrot pieniędzy3. Odzyskaj pieniądze w 15 dniPrzejdź do historii zamówień i wybierz produkt. Omów problem ze sprzedawcą i sprawdź możliwe rozwiązania.

Jak zaadresować list do Chin?

Gdy wysyła się list z innego kraju do Chin bardzo ważnym jest by wskazać w adresie czy ma być dostarczony do Chin, Hongkongu czy Makao, więc przed kodem pocztowym nalezy wpisać odpowiednią nazwę państwa, czyli ChRL, Hongkong lub Makao. Jeśli list jest adresowany do Hongkongu wystarczy napisać adres po angielsku.

Jak odesłać paczkę z Allegro do Chin?

Złóż pisemną reklamacji z rękojmi, wyślij ją mailem sprzedawcy i odeślij towar na adres do reklamacji podany w zakładce Reklamacja. Jeżeli reklamacja jest zasadna, sprzedawca musi towar wymienić, naprawić lub oddać Ci wszystkie koszty, także koszt odesłania.

Ile kosztuje InPost za granicę?

Ile będzie kosztowało wysłanie paczki za granicę w ramach oferty InPost Cross Border? Koszt doręczenia przesyłki o wadze do 5 kg na adres domowy do jednego z wybranych krajów waha się od 34,63 zł do 70 zł netto.

Ile kosztuje zwrot na poczcie?

Zabierasz ją ze sobą w drodze do pracy lub szkoły i zostawiasz w dowolnej placówce Poczty Polskiej. Opłata za dokonanie zwrotu to tylko 9,23 zł (z VAT) przy czym nie musisz jej płacić na poczcie – zostanie ona odliczona od kwoty, którą zwrócimy Tobie za odesłany towar.

Ile się płaci za zwrot paczki?

W przypadku odmowy przyjęcia przesyłki od kuriera, następuje zwrot towaru do nadawcy. Koszty zwrotu są dodatkowo płatne i wynoszą 100% kwoty podstawowej. Dzieje się tak, ponieważ przesyłka musiała najpierw przebyć trasę nadawca – odbiorca, a następnie odbiorca – nadawca.

Jak najtaniej wysłać zwrot?

Najprostszym, najtańszym i najpewniejszym sposobem na zwrócenie towaru ze sklepu internetowego do sprzedawcy jest przesyłka kurierska. W terminie 14 dni sprzedający musi przyjąć towar i zwrócić pełną kwotę, o ile towar jest oczywiście nieuszkodzony przez klienta i nieużywany.

Czy paczki wysyłane za granicę są sprawdzane?

Firmy kurierskie nie mogą samodzielnie skontrolować zawartości paczki, a jedynie zweryfikować ją pod kątem gabarytów. Nie oznacza to, że można swobodnie przesyłać towary zakazane, gdyż w razie kontroli na granicy lub ujawnienia jej zawartości, grożą dotkliwe sankcje finansowe oraz prawne.

Czy paczki są prześwietlane?

– Standardowo w kraju nadania wszystkie przesyłki są prześwietlane skanerem. Taka jest reguła. Natomiast, zdarzają się takie rzeczy, które są zawsze weryfikowane.

Gdzie jest moja paczka z Chin?

Strony, na których możemy sprawdzić status naszej przesyłki: emonitoring.poczta-polska.pl – tu możemy śledzić jedynie przesyłki rejestrowane. track-chinapost.com – serwis w języku angielskim, obsługuje China Post Register Mail, EMS oraz ePacket.

Co się stanie jeśli nie zapłacę cła?

Odmówić zapłaty cła – paczka zostanie wtedy zniszczona. Zwrócić przesylkę do nadawcy. W przypadku odmowy przyjęcia opłat celnych za wysyłkę międzynarodową, nadawca będzie musiał pokryć koszty wysyłki. Alternatywnie możesz sam odebrać towar i opłacić cło.