Jak długo czeka paczka w oddziale InPost?


Czas oczekiwania przesyłki w lokalnym oddziale InPost wynosi 3 dni robocze. Z uwagi na COVID-19, zostały wprowadzone procedury bezpieczeństwa i niestety nie ma obecnie możliwości odbioru przesyłki w oddziale InPost.

Jak dlugo paczka może być w oddziale InPost?

Gdy przesyłka trafi już do urządzenia stacjonarnego, będzie można odebrać ją – jak zwykle – w ciągu 48 godzin. Po tym czasie paczka wraca do Nadawcy.

Ile czasu przesylka jest magazynowana?

Przesyłki przechowujemy w placówce maksymalnie 14 dni licząc od dnia następnego po upływie terminu odbioru przesyłki.

Co oznacza że paczka jest przyjęta w oddziale InPost?

W praktyce oznacza to, że jest w drodze i prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia lub następnego pojawi się kolejny status „przyjęta w oddziale”. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że paczka jeszcze tego samego dnia co przyjęcie w oddziale zostanie wydana do doręczenia i dotrze do rąk nadawcy.

Co jest po przyjeciu w oddziale InPost?

Po sortowaniu następuje pakowanie do samochodów zmierzających do poszczególnych oddziałów docelowych. Po przyjęciu przesyłki w oddziale docelowym trafia ona do kuriera, a on ma za zadanie dostarczyć ją odbiorcy lub umieścić w Paczkomacie.

Jak długo paczka jest w oddziale?

W okresie pandemii COVID-19, przesyłki zamówione do Paczkomatów będą czekać na odbiór jak dotychczas 48h. Po tym okresie nieodebrane przesyłki nie będą odsyłane do oddziału InPost gdzie czekają na odbiór dodatkowe 3 dni, ale zostaną zwrócone bezpośrednio do nadawcy.

Co jeśli paczka jest w oddziale?

Status “Przesyłka przyjęta w oddziale” oznacza, że najbliższy miejscu nadania oddział firmy kurierskiej ma ją już u siebie, a sama przesyłka wyruszy stamtąd w dalszą drogę.

Co to znaczy że przesyłki jest magazynowana w oddziale?

Paczka czeka w danym Punkcie przez jeden dzień kalendarzowy. Jeśli nie zdążysz jej odebrać, po czasie magazynowania (jeden dzień kalendarzowy), wróci ona do wybranego przez Ciebie pierwotnie automatu Paczkomat. Wówczas bez problemu odbierzesz ją z maszyny.

Dlaczego moja paczka stoi w miejscu?

W magazynie / w miejscu odbioru – paczka została dostarczona do miejsca docelowego, które nie jest adresem domowym (np. sklep będący punktem pocztowym) i stamtąd należy ja odebrać.

Czy sobota to dzień roboczy InPost?

Oznacza to, że przesyłki (zarówno listowe, jak i paczkomatowe) doręczamy jedynie od poniedziałku do piątku.

Czy da się odebrac paczke w oddziale InPost?

Powyższa zmiana oznacza, że wstrzymujemy nadania i odbiór przesyłek w naszych Punktach Obsługi zlokalizowanych przy Oddziałach InPost. Nadania i odbiory przesyłek są możliwe w automacie Paczkomat, w punktach partnerskich POP oraz poprzez podjazd kuriera.

Czy InPost dostarcza paczki w Weekend?

InPost jako pierwszy udostępnił tak wygodne dostawy i odbiory w weekend. Usługa Paczka w Weekend spełnia oczekiwania rozwijającego się rynku e-commerce. Wiemy, że aż 82% przedsiębiorców wyraziło chęć wprowadzenia opcji dostawy weekendowej do Paczkomatów w swoich sklepach.

Jak odebrać paczkę InPost w oddziale?

Wystarczy, że wybierzesz opcję Odbierz paczkę i przyłożysz otrzymany kod QR do czytnika. Paczkę możesz odebrać również podając na ekranie swój numer telefonu oraz kod odbioru (6 cyfr), zamieszczony w wiadomości/powiadomieniu.

Kiedy przyjdzie paczka jesli jest przyjeta w oddziale?

Przyjęta w oddziale Kluczowy w tym przypadku jest dystans między Nadawcą a Odbiorcą paczki – jeśli jest niewielki, przesyłka może tylko raz trafić do oddziału, a stamtąd od razu do Odbiorcy. Jeżeli odległość dzieląca dwa adresy jest duża, przesyłka odwiedzi kilka oddziałów.

Czy da się przyspieszyc paczke InPost?

Paczkę kurierską najszybciej przekierujesz z poziomu aplikacji InPost Mobile. Na liście śledzenia lub w szczegółach przesyłki kliknij w przycisk „Przekieruj” przy wybranej paczce kurierskiej, a następnie wybierz nową preferowaną opcję dostawy.

Ile jest etapów w InPost?

Tutaj zaczyna się prawdziwa przygoda Paczuchy, złożona z 10 prostych etapów! Prześledź drogę paczki, przy pomocy infografiki!

Kiedy przyjdzie paczka jak jest przyjęta w oddziale?

Twoja paczka jest w oddziale – Status mówiący, że paczka została przyjęta w oddziale oznacza, że kurier wyjął ją już z paczkomatu lub odebrał z Punktu Obsługi albo od klienta i dostarczył do lokalnego oddziału operatora. Tutaj przesyłka czekać będzie na wyjazd w Polskę.

Czy można odebrać przesyłkę w oddziale InPost?

Powyższa zmiana oznacza, że wstrzymujemy nadania i odbiór przesyłek w naszych Punktach Obsługi zlokalizowanych przy Oddziałach InPost. Nadania i odbiory przesyłek są możliwe w automacie Paczkomat, w punktach partnerskich POP oraz poprzez podjazd kuriera.

Dlaczego moja paczka stoi w miejscu?

W magazynie / w miejscu odbioru – paczka została dostarczona do miejsca docelowego, które nie jest adresem domowym (np. sklep będący punktem pocztowym) i stamtąd należy ja odebrać.

Czy InPost dostarcza paczki w weekend?

Paczka w Weekend to wygodna usługa, która wprowadza możliwość dostaw do automatu Paczkomat również w weekendy. Dzięki nowej usłudze InPost sklepy internetowe mogą organizować wysyłki w sobotę, a odbiorcy cieszyć się z ulubionych przedmiotów praktycznie od razu po złożeniu zamówienia.

Co to znaczy że przesyłka dotarla do oddzialu?

Przyjęcie przesyłki w oddziale To jest informacja o tym, że przesyłka jest obsługiwana w centrum sortowania lub przyjęta do oddziału firmy kurierskiej. Stąd zatem zostanie przekazana bezpośrednio do doręczenia i oczekuje tam na odebranie przez kuriera, który obsługuje rejon przeznaczenia przesyłki.

Jak odebrać paczkę z magazynu InPost?

Podejdź do urządzenia Paczkomat, a w aplikacji InPost Mobile, w szczegółach przesyłki wybierz opcję „Otwórz skrytkę zdalnie”. Nie musisz niczego potwierdzać na ekranie maszyny! Możesz też w czytniku automatu Paczkomat zeskanować kod QR.

Czy można odebrac przesylke magazynowana?

Paczkomat tymczasowy funkcjonuje w taki sam sposób jak paczkomat wybrany podczas procesu zakupu i można z niego odebrać paczkę, zarówno wpisując na panelu numer telefonu i specjalny kod odbioru, jak i w sposób zdalny. To także możliwość otworzenia skrytki poprzez zeskanowanie kodu QR.

Dlaczego nie zmienia się status przesyłki?

Dlaczego status mojej przesyłki się nie zmienia? W przypadku większości przesyłek zapewniamy tylko rejestrację najważniejszych etapów, co oznacza, że może upłynąć trochę czasu, zanim zostanie wyświetlony nowy status przesyłki.

Czy oddzial InPost to Paczkomat?

Co zrobić gdy paczka nie dojdzie?

Jeśli nie mamy ani paczki, ani naszych pieniędzy, jeśli opłaciliśmy zamówienie z góry, wtedy warto udać się na policję. Nie powinniśmy bać się takiej wizyty, ponieważ dzięki niej możemy często wywalczyć zwrot pieniędzy. Często już samo zgłoszenie sprawy powoduje, że sprzedający oddaje pieniądze albo wysyła towar.