Ile się czeka na rzeczy z AliExpress?


W praktyce jednak, zazwyczaj dociera do odbiorcy w ciągu 3-4 tygodni. Większość zamówień jest obsługiwana przez China Post, Singapore Post, Sweden Post, Hong Kong Post czy Swiss Post. Maksymalny termin doręczenia w przypadku tych firm to 30 dni.Ile idzie przesyłka z Aliexpress Standardowo od 25 do 40 dni Ekspresowo od 10 do 20 dni

Ile czasu leci paczka z Chin do Polski?

Ile trwa transport paczki do Chin? Twoja paczka do Chin dotrze w 3-4 dni robocze. Warto pamiętać, że czas odprawy celnej importowej nie jest wliczany do czasu transportu. Większość przesyłek jest odprawianych tego samego dnia, jednak warto mieć to na uwadze.

Co jeśli przesyłka nie dojdzie na czas AliExpress?

Najpierw zalogować się na swoje konto i sprawdzić zakładkę „Message Center”. To miejsce, w którym sprzedawca może wysłać do nas wiadomość np. wyjaśniającą opóźnienie wysyłki. Jeśli jednak nie otrzymamy wiadomość od sprzedawcy, minie przewidziany termin dostarczenia przesyłki, pozostaje już tylko założyć spór.

Czy AliExpress wysyła do Polski?

Jeżeli już wybierzesz wiarygodnego sprzedawcę na portalu Aliexpress, to pozostaje wybór sposobu wysyłki towaru. Wielu sprzedawców oferuje usługę „Free Shipping” i z reguły przy wyborze „China Post Air Mail” wysyłka do Polski jest całkowicie darmowa.

Co jeśli przesyłka nie dojdzie na czas AliExpress?

Najpierw zalogować się na swoje konto i sprawdzić zakładkę „Message Center”. To miejsce, w którym sprzedawca może wysłać do nas wiadomość np. wyjaśniającą opóźnienie wysyłki. Jeśli jednak nie otrzymamy wiadomość od sprzedawcy, minie przewidziany termin dostarczenia przesyłki, pozostaje już tylko założyć spór.

Czy na AliExpress mogą oszukać?

Ostrożności nigdy za wiele na Aliexpress Nieuczciwych sprzedawców jest coraz mniej niż przed kilku laty, a aliexpress robi wszystko, aby zminimalizować ryzyko oszustwa to i tak zdarzają się oszuści. Na alliexpres są tanie rzeczy, ale wiadomo, że lepiej nie kupować portfela za pięć złotych.

Od jakiej kwoty płaci się cło?

Przy droższych zamówieniach trzeba liczyć się też z obowiązkiem zapłaty cła. Paczki spoza Unii Europejskiej o wartości powyżej 150 euro są sprawdzane przez Urząd Celny, który kontaktuje się z odbiorcą i podaje wysokość opłaty celnej, jaką trzeba będzie uiścić.

Kto dostarcza paczki z AliExpress w Polsce?

Dostawa Aliexpress oznacza wysyłkę przesyłki za pomocą poczty lub firmy kurierskiej. Większość zamówień na AliExpress jest obsługiwana przez China Post, Singapore Post, Sweden Post, Hong Kong Post czy Swiss Post. Szybszą lecz droższą dostawę oferują takie firmy jak EMS, DHL czy TNT.

Jak sprawdzic gdzie jest paczka z Ali?

Musimy odnaleźć nasz kod śledzenia. Zazwyczaj znajduje się on pod hasłem “Awaiting delivery” (Aliexpress) lub “Track your shippment” (Gearbest) przy danym towarze w zakładce „moje zamówienia” / „my orders”. Często wchodząc w status naszego zamówienia możemy zobaczyć gdzie aktualnie znajduje się przesyłka.

Gdzie mogę odebrać paczkę z AliExpress?

Dotychczas przesyłki z AliExpress trafiały do paczkomatów InPost tylko w nielicznych przypadkach za sprawą firm logistycznych, które wprowadziły taką dodatkową opcję. Najczęściej jednak trzeba odebrać paczki na poczcie, czasami przynosi je kurier.

Czy na AliExpress można płacić przy odbiorze?

Teraz możesz to kupić i cieszyć się z dobrej oferty na AliExpress! Wystarczy przeszukać naszą ogromną ofertę na najlepsze płatność za pobraniem, stosując filtry w celu dokładnego dostosowania wyników lub ceny, tak aby odpowiadały Ci idealnie!

Czy paczki z AliExpress przynosi listonosz?

Jeśli była to przesyłka zwykła (nie registered), to dokładnie tak. Na terenie Polski paczki dostarcza Poczta Polska. Listonosz powinien zostawić przesyłkę w skrzynce, jak jej nie ma to zazwyczaj kładzie koło drzwi. Przeważnie jest to list polecony poczty polskiej nie ważne czy z trackingiem czy bez.

Dlaczego moja paczka z AliExpress utknęła w Polsce?

Serwis AliExpress umożliwia śledzenie przesyłki. Gdy wejdzie się w aplikację śledzącą można natknąć się na komunikat „przesyłka oclona”. Oznacza on, że przesyłka z zagranicy z powodzeniem przeszła przez urząd celny i teraz trafi do kraju, gdzie z rąk do rąk w końcu trafi do końcowego klienta.

Od jakiej kwoty płaci się cło na AliExpress?

Gdzie jest magazyn AliExpress w Polsce?

w Panattoni Park Łódź West. Będzie pełnił rolę centrum dystrybucyjnego dla sprzedawców AliExpres, wysyłających towary bezpośrednio z Polski. To pierwsze tego typu centrum logistyczne AliExpress, które będzie wspierać sprzedawców w Europie Środkowo-Wschodniej.

Ile wynosi cło na AliExpress?

Co ludzie najczęściej kupują na AliExpress?

W przypadku Aliexpress największą popularnością cieszą się produkty z działu Zdrowie i Uroda (23%), Dom i Ogród (15%), Odzież Damska (13%), Biżuteria i Dodatki (12%), Telefony i Akcesoria (5.9%) oraz Matka i Dziecko (5.8%).

Co najbardziej opłaca się kupować na AliExpress?

Pomimo wprowadzenia VAT-u od zakupów z poza Unii Europejskiej, za pośrednictwem platformy nadal warto zamawiać między innymi etui do smartfonów, naklejki i przybory piśmiennicze dla dzieci oraz różnego typu akcesoria do sprzątania, gotowania czy segregowania.

Co jeśli przesyłka nie dojdzie na czas AliExpress?

Najpierw zalogować się na swoje konto i sprawdzić zakładkę „Message Center”. To miejsce, w którym sprzedawca może wysłać do nas wiadomość np. wyjaśniającą opóźnienie wysyłki. Jeśli jednak nie otrzymamy wiadomość od sprzedawcy, minie przewidziany termin dostarczenia przesyłki, pozostaje już tylko założyć spór.

Czy kupowanie na AliExpress jest etyczne?

Wiele z tych artykułów nie spełnia norm wymaganych w UE, USA czy Australii. W Chinach nie obowiązują restrykcyjne normy sanitarne, nie ma instytucji sprawdzających bezpieczeństwo i jakość wykorzystanych składników. Istnieje więc sporo ryzyko, że część tych produktów ma w sobie szkodliwe dla zdrowia substancje.

Czy wszystkie paczki z Chin są sprawdzane?

Wszystkie przesyłki podlegają wstępnej kontroli, a losowo wybrane są bardziej szczegółowo sprawdzanie, a nawet otwierane i to właśnie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej decydują o zastosowaniu odpowiedniej stawki cła i VAT. Zaniżona wartość na kopercie już niestety nie wystarczy.

Co się stanie jeśli nie zapłacę cła?

Odmówić zapłaty cła – paczka zostanie wtedy zniszczona. Zwrócić przesylkę do nadawcy. W przypadku odmowy przyjęcia opłat celnych za wysyłkę międzynarodową, nadawca będzie musiał pokryć koszty wysyłki. Alternatywnie możesz sam odebrać towar i opłacić cło.

Jak ominąć cło na AliExpress?

Podatek VAT można ominąć, jeśli spełni się odpowiedni warunek dotyczący kraju rejestracji spółki. Jeśli firma sprzedająca na AliExpress rozlicza się podatkowo w jednym z krajów UE, wówczas do przesyłki nie zostanie doliczony już VAT. Z tej opcji warto korzystać szczególnie w sytuacji, gdy istotny jest czas przesyłki.

Co zrobić żeby nie płacić cła?

Jak uniknąć cła Jeżeli paczki zamawiamy okazjonalnie, a ilości w nich zawarte są ewidentnie ilościami przeznaczonymi do użytku własnego, a nie na handel, Urząd Celny może nas zwolnić z konieczności uiszczenia cła.

Ile idzie paczka AliExpress Standard Shipping?

Średni czas dostawy dla standardowych przesyłek wynosi 15-45 dni i różni się w zależności od miejsca docelowego wysyłki. Mimo to, Aliexpress posiada klasę premium. Średnia prędkość paczek premium wynosi 7-15 dni.