Gdzie najtaniej wysłać paczkę?


Najlepiej Paczkomatem! Coraz więcej osób poszukujących niedrogich sposobów wysłania przesyłek decyduje się na korzystanie z Paczkomatów InPost. Ich liczba w Polsce każdego roku się powiększa – są dostępne nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach i na wsiach.

Dobrym miejscem do znalezienia najtańszej przesyłki kurierskiej są platformy brokerów kurierskich. Oferują one usługi kilku firm przewozowych, takich jak np. DHL, InPost, DPD czy Fedex. Ich zaletą jest zgromadzenie usług wielu kurierów w jednym miejscu.

Jak najtaniej wysłać paczkę na poczcie?

Najtańszym rozwiązaniem jest niepowszechna usługa Paczka+. Wartość takiej przesyłki startuje od 9,90 złotych. Istnieją jednak niektóre ograniczenia, dotyczące wagi i gabarytów przesyłki. Nie może ona być cięższa, niż 30 kilogramów.

Który kurier jest najtańszy?

Najtańsze oferty to usługi Poczty Polskiej (10,98 zł) oraz InPost (10,98 zł). Jednak dotyczą one nadania paczki w punkcie. Wśród standardowych przesyłek kurierskich najniższą cenę zapewnia Poczta Polska Express (13,49 zł), choć stosunkowo niewiele ustępuje jej DPD (14,90 zł).

Ile kosztuje paczka na poczcie?

Ile kosztuje paczka pocztowa? W zależności od wybranej opcji. Paczka ekonomiczna to wydatek od 13 do 25 zł (im większa i cięższa, tym droższa). Priorytetowa z kolei kosztuje od 14 do 26 złotych.

Dobrym miejscem do znalezienia najtańszej przesyłki kurierskiej są platformy brokerów kurierskich. Oferują one usługi kilku firm przewozowych, takich jak np. DHL, InPost, DPD czy Fedex. Ich zaletą jest zgromadzenie usług wielu kurierów w jednym miejscu.

Ile kosztuje 1 kg paczki na poczcie?

Przykładowo, zgodnie z aktualnym cennikiem, paczka ekonomiczna do 1 kg w gabarycie A kosztuje 13,00 zł, a priorytetowa 14,00 zł.

Ile kosztuje mała paczka na poczcie?

Co lepsze DPD czy InPost?

DPD obniża ceny, w rezultacie InPost jest najdroższym doręczycielem. W niektórych sklepach internetowych dostawa kurierska do drzwi DPD jest niemal o 0,4 zł tańsza od dostawy do paczkomatu InPost. W innych sklepach różnica na korzyść DPD wynosi 1 zł, a w porównaniu do kuriera InPost różnica sięga blisko 3 zł.

Co lepsze GLS czy DPD?

Porównując dwie firmy kurierskie takie jak GLS czy DPD pod względem cenowym to zdecydowanie warto rozważyć ofertę GLS. Ich cena jest o wiele bardziej atrakcyjna, dodatkowo pozostałe usługi również cechują się niższą ceną. Pod względem zadowolenia klientów obie firmy kurierskie prezentują się podobnie.

Co jest szybsze DPD czy InPost?

Który kurier jest najlepszy – wyniki badania W kategorii jakość tryumfował ponownie UPS, a tuż za jego plecami uplasowały się DHL i InPost. Perfekcyjny wynik w kategorii „czas realizacji” osiągnęły DHL i DPD, zaś na trzecim miejscu podium uplasował się UPS.

Ile kosztuje najtańsza przesyłka pocztowa?

List zwykły (S) zdrożeje z 3,6 zł do 3,9 zł List polecony (S) z 6,5 zł do 6,80 zł Paczka (A) z 12 zł do 13 zł Potwierdzenie odbioru z 2,80 zł do 3 zł.

Do jakiej wagi można wyslac paczkę na poczcie?

Z każdej z tych usług możemy skorzystać w placówce Poczty. Poniżej przygotowaliśmy krótką charakterystykę każdego rodzaju paczki pocztowej. Paczka pocztowa – standardowa usługa obejmująca przesyłki krajowe o wadze do 10 kg. Możemy wysłać paczkę pocztową priorytetową lub ekonomiczną.

Ile kosztuje Orlen paczka?

Obecnie sieć punktów nadań i odbiorów Orlen Paczka przesyłek bazuje na punktach Paczka w Ruchu. Cena przesyłki nadawanej przez sieć Orlen Paczka zaczynają się już od 7,70 zł za paczkę.

Dobrym miejscem do znalezienia najtańszej przesyłki kurierskiej są platformy brokerów kurierskich. Oferują one usługi kilku firm przewozowych, takich jak np. DHL, InPost, DPD czy Fedex. Ich zaletą jest zgromadzenie usług wielu kurierów w jednym miejscu.

Jak wysłać paczkę z DPD?

Procedura nadawania paczki jest bardzo prosta. W formularzu na stronie Furgonetka.pl należy wybrać rodzaj przesyłki i ewentualne usługi dodatkowe, określić dane nadawcy i odbiorcy, opłacić paczkę, wydrukować i przykleić etykietę, a później już tylko poczekać na przyjazd kuriera lub zanieść paczkę do punktu.

Jak wysłać paczkę z Żabki?

Wystarczy uzupełnić numer telefonu i adres e-mail na stronie www.paczki.zabka.pl. Nie jest wymagane oznaczenie przesyłki etykietą adresową, wystarczy odręcznie napisać na paczce jej numer i pozostawić przesyłkę w wybranym sklepie Żabka, z którego odbierze ją inny klient.

Ile kosztuje nadanie paczki w Żabce?

Ceny wynoszą od 4,49 zł do 6,49 zł w zależności od gabarytu.

Czy DHL waży paczki?

W naszym systemie można nadawać paczki DHL do 31,5 kg wagi rzeczywistej. Przesyłki przekraczające tą wagę będą wyceniane z cennika standardowego DHL . Można nadawać również palety euro, których wysokość łącznie z paletą, nie przekracza 210 cm, natomiast waga nie przekracza 1000 kg.

Ile kosztuje wysyłka paczki do 5 kg?

Paczka kurierska do 5 kg w usłudze UPS (nadanie i odbiór w punkcie) w serwisie Przesyłarka.pl kosztuje 18,69 zł brutto.

Ile kosztuje przesyłka zwykła?

Poczta Polska – przesyłka listowa nierejestrowana (w tym kartka pocztowa): Format S do 500 g – 3,30 zł (ekonomiczna), 4,10 zł (priorytetowa); Format M do 1000 g – 4,00 zł (ekonomiczna), 4,70 zł (priorytetowa); Format L do 2 000 g – 6,60 zł (ekonomiczna), 7,30 zł (priorytetowa).

Czy InPost przewozi meble?

Wysyłka mebli kurierem to jeden z wygodniejszych sposobów na ich dostarczenie do odbiorcy. Dzięki takiej usłudze możesz szybko i łatwo sprzedać używane meble bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak sprawdzić wagę paczki bez wagi?

paleciaku. Można uniknąć ważenia paczek i przesyłek paletowych, gdy wysyłamy towary konfekcjonowane, które mają precyzyjnie określoną wagę. W takiej sytuacji wystarczy policzyć sztuki towaru, a nawet tylko zmierzyć wymiary ładunku na palecie.

Jak wysłać krzesło kurierem?

W przypadku nierozbieralnych krzeseł pozostaje tylko owinąć je folią i ułożyć jedno na drugim, a następnie załadować na paletę, spiąć i owinąć całość folią. Pamiętaj, by ułożyć krzesła tak, by nie wystawały poza obręb palety. Możesz też je dodatkowo wzmocnić na palecie specjalnymi narożnikami z tektury albo z plastiku.

Do jakiej wagi paczki DPD?

Dla DPD maksymalna długość boku w transporcie krajowym dla przesyłek do 31,5 kg wynosi 150 cm, objętość 0,35 m3, a suma jej wszystkich wymiarów (długość, szerokość, wysokość) nie może przekroczyć 300 cm.