Czym zastąpić Google Pay?


Google Pay znika, ale nie ma powodów do obaw. Usługa zostanie zastąpiona przez inną aplikację, która jest nowa, ale tak naprawdę stara. Chodzi o Google Wallet. Google ogłosił, że aplikacja Google Pay znika w większości regionów, w tym także w Polsce.

Jaka aplikacja zamiast Google Pay?

Jak dokonywać płatności telefonem bez usługi Google Pay? W celu dokonywania płatności możesz korzystać z aplikacji HUAWEI Pay lub aplikacji do obsługi płatności innej firmy.

Czy Google Pay to to samo co Google Wallet?

Nie. Formy płatności, karty, bilety i inne elementy dodane do Google Pay pozostaną w Portfelu Google.

Co się stało z Google Pay?

Przypomnijmy, że usługa Google Pay już wcześniej nazywała się „Wallet”, ale później przemianowano ją na Android Pay. Z biegiem czasu Android Pay zmienił się w Google Pay, a teraz w Portfel Google. Od kilku dni użytkownicy aplikacji mogą już pobrać aktualizację, która wnosi kilka nowości.

Jak płacić Google Pay bez karty?

Aby płacić zbliżeniowo za pomocą telefonu Pixel Fold lub innego urządzenia składanego, złóż urządzenie. Za pomocą Portfela Google możesz płacić wszędzie tam, gdzie widzisz symbol płatności zbliżeniowych lub logo Google Pay. Znajdziesz je na ekranie terminala płatniczego lub przy kasie.

Jak placic NFC bez Google Pay?

Jeśli Twój smartfon nie obsługuje technologii NFC, to nic straconego. Wciąż możesz płacić za zakupy swoim smartfonem, wystarczy użyć polskiego systemu płatności BLIK. BLIK to system płatności elektronicznej, który wykorzystuje aplikację mobilną banku.

Jaka jest najlepsza aplikacja do płacenia telefonem?

Google Pay to szybki, łatwy i bezpieczny sposób dokonywania płatności na stronach internetowych, w aplikacjach i sklepach, przy użyciu kart zapisanych na Twoim koncie Google. Aby płacić w sklepach za pomocą Google Pay, potrzebny jest telefon z Androidem.

Czy portfel to Google Pay?

To Portfel Google. Wykorzystaj nowy Portfel Google, aby bezpiecznie przechowywać w jednym miejscu wszystko, co jest Ci potrzebne, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Teraz z telefonu z Androidem masz dostęp do swoich kart płatniczych, kart pokładowych i biletów na koncerty oraz do innych funkcji.

Czemu Portfel Google nie działa?

Sprawdź, czy Twoje oprogramowanie ma certyfikat Play Protect. Jeśli nie możesz już dokonywać płatności zbliżeniowych za pomocą Portfela Google, chociaż wcześniej było to możliwe, skontaktuj się z producentem urządzenia. Możliwe, że na działanie tej funkcji wpłynęła aktualizacja oprogramowania.

Jak płacić zbliżeniowo telefonem Google Pay?

Jak płacić telefonem z Google Pay W sklepie wystarczy, że: Zbliżysz telefon do terminala (pamiętaj, że antena NFC musi być włączona). Kiedy płacisz za zakupy do kwoty 100 zł, nie musisz odblokowywać telefonu, wystarczy wybudzić ekran. Użyjesz Google Pay bez PIN-u.

Jak mieć Google Pay?

Pobierz aplikację z Google Play lub wejdź na stronę pay.google.com. Zaloguj się na swoje konto Google i dodaj formę płatności. Jeśli chcesz korzystać z Google Pay w sklepach stacjonarnych, sprawdź czyTwój telefon ma moduł NFC.

Jak odblokować Google Pay?

Przed dokonaniem płatności należy przynajmniej wybudzić telefon. Jeżeli transakcja nie zostaje zrealizowana należy odblokować telefon i zbliżyć go ponownie do czytnika. Jeśli nadal masz trudności w przypadku płatności Google Pay skontaktuj się z producentem urządzenia lub zadzwoń na mLinię.

Ile kosztuje Google Pay?

Ile kosztuje korzystanie z Google Pay? Korzystanie z samych aplikacji Google Pay i Portfel Google jest bezpłatne. Nie oznacza to jednak, że za płatności kartami, które dodasz do cyfrowego portfela, banki nie będą pobierać żadnych opłat.

Czy w Biedronce działa Google Pay?

Atutem systemu jest duża ilość placówek, które umożliwiają płatności za pomocą Google Pay. Można dokonać w ten sposób transakcji w największych sieciach sklepów (m.in. Biedronka, Lidl, Carrefour czy Żabka), a także w dużej liczbie mniejszych sklepów.

Czy w Google Pay można płacić Blikiem?

Według strony pomocy od Google na liście form płatności akceptowalnych w Polsce nie ma BLIKa.

Czy Google Pay działa bez NFC?

Dzięki Google! Portfelem Google zapłacisz telefonem bez NFC Portfel Google wzbogaca się o funkcję, która przyda się szczególnie właścicielom tańszych smartfonów. Do płatności zbliżeniowych nie jest już potrzebny moduł NFC! Portfel Google to od dziś nie tylko płatności za pośrednictwem NFC.

Jakie aplikacje do płatności telefonem?

Google Pay i Apple Pay to dwie aplikacje mobilne i komputerowe dedykowane płatnościom, dostępne dla użytkowników telefonów odpowiednio z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Jak płacić zbliżeniowo telefonem bez NFC?

Zastanawiasz się, jak płacić telefonem bez NFC? Niestety w takim wypadku nie ma możliwości płatności zbliżeniowych. Można natomiast wybrać inną metodę zapłaty, która może nie jest płatnością zbliżeniową, jednak w dalszym ciągu będzie wymagała od Ciebie użycia jedynie smartfona, podobnie jak NFC w telefonie.

Jaka aplikacja do NFC?

Smartfony z Androidem umożliwiają płatność za pomocą aplikacji Google Pay. Jeśli nie masz jej zainstalowanej w swoim urządzeniu, możesz ją bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play.

Jak płacić telefonem bez karty?

1. W IKO wejdź w Płatności → Płatności zbliżeniowe. 2. Wybierz źródło płatności, czyli kartę, którą chcesz płacić podczas płatności zbliżeniowych telefonem.

Co jest potrzebne do płacenia telefonem?

zainstalować w telefonie z systemem Android i obsługującym funkcję NFC (Near Field Communication) aplikację mobilną banku, jednorazowo aktywować płatności zbliżeniowe BLIK w aplikacji bankowej, posiadać aktywną blokadę urządzenia (zabezpieczenie telefonu kodem, odciskiem palca lub biometrią twarzy).

Jak się płaci Blikiem przez telefon?

Włącz funkcję NFC – umożliwi to wymianę danych pomiędzy Twoim telefonem a terminalem. Włącz blokadę ekranu (biometrię lub PIN) – dzięki temu tylko Ty zapłacisz zbliżeniowo swoim telefonem. Potwierdź PIN-em aktywację płatności zbliżeniowych BLIK w aplikacji bankowej. Gotowe.

Czy dodanie karty do portfela Google jest bezpieczne?

Podczas płatności w sklepach Google Pay nie udostępnia prawdziwego numeru Twojej karty, więc Twoje dane są bezpieczne.

Dlaczego nie mogę zainstalować Google Pay?

Należy wykonać poniższe czynności: Sprawdź, czy urządzenie widnieje na liście obsługiwanych urządzeń dla danej aplikacji. W przypadku płatnych aplikacji upewnij się, że konto Portfel Google jest aktualne. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość miejsca w pamięci telefonu na pobranie aplikacji.

Jak zabezpieczyc Portfel Google Pay?

Wbudowane zabezpieczenia działające podczas płacenia Ustaw blokadę ekranu, by zyskać dodatkową warstwę zabezpieczeń w Google Pay. Zanim zapłacisz zbliżeniowo, musisz najpierw podać osobisty kod PIN*, narysować wzór lub odblokować urządzenie odciskiem palca. Zapewnia to większe bezpieczeństwo podczas zakupów.

Dlaczego Google Pay odrzuca płatność?

Sprawdź, czy adres rozliczeniowy powiązany z Twoją formą płatności (np. kartą kredytową) odpowiada adresowi zarejestrowanemu w ustawieniach Centrum płatności Google. Jeśli adresy nie są ze sobą zgodne, zaktualizuj adres w Centrum płatności Google i spróbuj jeszcze raz zrealizować transakcję.