Czy na AliExpress oszukują?


Ostrożności nigdy za wiele na Aliexpress Nieuczciwych sprzedawców jest coraz mniej niż przed kilku laty, a aliexpress robi wszystko, aby zminimalizować ryzyko oszustwa to i tak zdarzają się oszuści. Na alliexpres są tanie rzeczy, ale wiadomo, że lepiej nie kupować portfela za pięć złotych.

Czy zakupy na AliExpress są bezpieczne?

Jednak zupełnie niepotrzebnie – na Aliexpress, podobnie w wielu innych zagranicznych sklepach internetowych płatności kartą są całkowicie bezpiecznie. Dane naszej kart są przechowywane zgodnie z restrykcyjnymi zasadami, więc nie musimy się obawiać ich wycieku.

Na co zwrócić uwagę kupując na AliExpress?

Za droższe przesyłki konsument zapłaci dodatkowe opłaty celne. Dlatego rzucając się w wir zakupów z okazji wyprzedaży 11 listopada, trzeba uważać na promocje i mieć na uwadze, że do paczki z AliExpress mogą zostać doliczone nowe opłaty, podatek VAT i cło.

Czy kupowanie na AliExpress jest etyczne?

W Chinach nie obowiązują restrykcyjne normy sanitarne, nie ma instytucji sprawdzających bezpieczeństwo i jakość wykorzystanych składników. Istnieje więc sporo ryzyko, że część tych produktów ma w sobie szkodliwe dla zdrowia substancje.

Jak zgłosić oszustwo na AliExpress?

Otwieranie sporu (open dispute) na Aliexpress. Wchodząc w zakładkę „moje zamówienia”, wyświetlą się wszystkie zamówienia, jakich do tej pory dokonaliśmy. Klikamy w wybrane zamówienie, a następnie w „otwórz spór”.

Czy na AliExpress można płacić przy odbiorze?

Teraz możesz to kupić i cieszyć się z dobrej oferty na AliExpress! Wystarczy przeszukać naszą ogromną ofertę na najlepsze płatność za pobraniem, stosując filtry w celu dokładnego dostosowania wyników lub ceny, tak aby odpowiadały Ci idealnie!

Czy na AliExpress trzeba podawać numer karty?

Wybrać opcję płatności kartą. Po dokonaniu wyboru zostaniesz poproszony o podanie niezbędnych informacji – numeru karty, numeru CVV/CCV oraz swoich danych osobowych. Zatwierdzić transakcję. Inaczej mówiąc, powinieneś potwierdzić wybrany sposób płatności i chęć jej zrealizowania.

Od jakiej kwoty płaci się cło na AliExpress?

Kiedy płaci się cło?

Zapamiętaj! Jeśli sprowadzasz towar z państwa niebędącego w Unii, będziesz zobowiązany do opłacenia podatku VAT (niezależnie od wartości przesyłki), natomiast cło w podstawowym założeniu liczone jest od towarów o wartości powyżej 150 euro!

Ile wynosi cło na AliExpress?

Czy na AliExpress można kupić oryginalne?

Sprzedawcy na AliExpress nie mogą używać oryginalnych nazw marek, aby nie naruszyć ustawy o ochronie znaków towarowych, dlatego korzystają ze skrótów, zamienników, inicjałów i fraz kluczowych. Dlatego czasami naprawdę trudno jest znaleźć skróty do markowych produktów.

Czy AliExpress jest tanie?

AliExpress jest chiński, a to oznacza – tani, a nawet bardzo tani. Ceny zaczynają się już od kilku centów i są znakiem rozpoznawczym serwisu. Wielu sprzedawców zaopatruje się właśnie tu, aby później – z kilkukrotną przebitką – sprzedać te same produkty w Polsce.

O co chodzi z cenami na AliExpress?

Co zrobić gdy sprzedawca nie wysłał towaru Aliexpress?

Najpierw zalogować się na swoje konto i sprawdzić zakładkę „Message Center”. To miejsce, w którym sprzedawca może wysłać do nas wiadomość np. wyjaśniającą opóźnienie wysyłki. Jeśli jednak nie otrzymamy wiadomość od sprzedawcy, minie przewidziany termin dostarczenia przesyłki, pozostaje już tylko założyć spór.

Co zrobić gdy sprzedawca nie wysyła towaru?

Jeśli nie mamy ani paczki, ani naszych pieniędzy, jeśli opłaciliśmy zamówienie z góry, wtedy warto udać się na policję. Nie powinniśmy bać się takiej wizyty, ponieważ dzięki niej możemy często wywalczyć zwrot pieniędzy. Często już samo zgłoszenie sprawy powoduje, że sprzedający oddaje pieniądze albo wysyła towar.

Jak złapać oszusta internetowego?

Można to sprawdzić w historii rachunku bankowego. Rozliczenie karty płatniczej będzie najczęściej zawierało dziwny adres odbiorcy (często zagranicznego adresu). Warto też pamiętać, że oszuści są w stanie kupić dane osobowe czy numery PESEL wraz z informacjami o stanie rachunku bankowego.

Czy kupowanie z Chin jest bezpieczne?

Odpowiedź jest prosta: bo jest tanio. Firmy z Państwa Środka od jakiegoś czasu penetrują rynki europejskie, widząc w nich potencjał do wzrostu swoich obrotów. Co za tym idzie, dziś w chińskich serwisach zapłacimy za zakupy za pomocą bezpiecznych i popularnych w Polsce narzędzi do płatności online.

Czy płatność Blik na AliExpress jest bezpieczne?

Współpraca z BLIKIEM pozwoli zapewnić naszym użytkownikom szybkie i bezpieczne płatności podczas finalizowania zamówienia na AliExpress – dodaje Gary Topp. BLIK pojawia się jako jedna z możliwych form płatności podczas finalizowania zamówienia.

Czy konto na Ali jest darmowe?

Przyłączenie się do AliExpress nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych kosztów. Po przejściu do elektronicznego formularza należy wypełnić wszystkie jego pola: Należy podać adres mailowy wykorzystywany do zamawiania towarów z AliExpress, imię i nazwisko, hasło, i wpisać na koniec kod weryfikacyjny.

Jak robić zakupy na AliExpress?

Dokonywanie zakupów na AliExpress jest równie proste i intuicyjne jak zakładanie konta. Wybierając opcję „Kup teraz”, zostaniesz przekierowany do panelu zamówienia. W tym miejscu można: podać lub zmienić adres wysyłki, wybrać metodę płatności, sprawdzić planowaną datę dostarczenia paczki oraz koszt.

Czy można kupić na AliExpress bez konta?

Wybór towarów. Serwis oferuje miliony różnych produktów. W celu rozpoczęcia zakupów, należy się zarejestrować. Natomiast oferty można przeglądać bez konieczności zakładania konta.

Chińskie sklepy coraz odważniej rywalizują o polskich klientów. Po wprowadzeniu dostaw z europejskich, w tym polskich magazynów, przyszła kolej na wprowadzanie nowych form płatności. Od teraz za zakupy z Chin możemy zapłacić również przy odbiorze!

Czy da się zamawiać z AliExpress do Paczkomatu?

Jak wygląda dostawa z AliExpress?

Masz też możliwość darmowej dostawy, jednak zazwyczaj jest ona długa i trwa nawet do 60 dni. W praktyce jednak, zazwyczaj dociera do odbiorcy w ciągu 3-4 tygodni. Większość zamówień jest obsługiwana przez China Post, Singapore Post, Sweden Post, Hong Kong Post czy Swiss Post.

Jak ominąć opłaty celne?

W Polsce za zakupy poniżej 150 euro (ok. 630 zł) nie zapłacimy cła, a jedynie 23% podatku VAT. Przesyłki o wartości do 45 euro mogą dodatkowo zostać zwolnione z podatku VAT. Dotyczy to niewielkich paczek, które oznaczone są jako prezent i nie służą do użytku handlowego.

Co się stanie jeśli nie zapłacę cła?

Odmówić zapłaty cła – paczka zostanie wtedy zniszczona. Zwrócić przesylkę do nadawcy. W przypadku odmowy przyjęcia opłat celnych za wysyłkę międzynarodową, nadawca będzie musiał pokryć koszty wysyłki. Alternatywnie możesz sam odebrać towar i opłacić cło.