Czy kupowanie z Chin jest bezpieczne?


Oferta chińskich producentów jest więc ogromna i różnorodna, co sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Branża zabawkowa dynamicznie się rozwija i cieszy się stałym popytem. Co więcej, ceny i cło na zabawki z Chin są bardzo niskie, a część z nich objęta jest stawką nawet 0%.Import towarów z Chin przy użyciu zakupowych platform B2C jest więc bezpieczny i nie powinniśmy bać się z niego korzystać. Gwarancja na produkty z Chin Kupowanie na chińskich stronach obarczone są jednak pewnym ryzykiem.

Czy warto kupować z Chin?

Oferta chińskich producentów jest więc ogromna i różnorodna, co sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Branża zabawkowa dynamicznie się rozwija i cieszy się stałym popytem. Co więcej, ceny i cło na zabawki z Chin są bardzo niskie, a część z nich objęta jest stawką nawet 0%.

Gdzie najlepiej kupować z Chin?

Popularne serwisy sprzedażowe z okazjami z Chin dla prywatnych kupujących to Aliexpress, Banggood, Gearbest, Geekbuying, DHGate i Tomtop. Serwisy z okazjami z Chin, skierowane do hurtowników i importerów z Chin bywają zbieżne z listą dla dla prywatnych kupujących.

Jak zapłacić cło za towar z Chin?

Importując dowolny produkt na tereny Polski jesteśmy zmuszeniu do opłacenia stawki cła i VAT, niezależnie od tego czy robimy to za pomocą Aliexpress, Banggood czy też Gearbest. Opłatę za cło dokonujemy automatycznie przy odbiorze przesyłki. Jeśli nie wpłacimy należytej kwoty, paczka wróci do nadawcy.

Czy SHEIN to chińska strona?

SHEIN to chińska marka odzieżowa typu fast fashion. Jak zauważa Ola z EkoManufaktury, która jako pierwsza w polskich mediach społecznościowych opisała temat, „szybkością produkcji ubrań wyprzedza inne popularne sieciówki jak Zarę czy H&M”.

Czy telefony z Chin mają polskie menu?

Kupując bezpośrednio z Chin możemy bowiem natknąć się na modele, które nie są przeznaczone na europejski rynek. Inne pasma i częstotliwości – niewspółgrające z tym, które obsługiwane są u nas. Do tego często brak polskiego języka, a nawet spore trudności z jego późniejszych „wrzuceniem” do telefonu.

Jak ściągać towary z Chin?

Aby sprowadzić towary z Chin, nie wystarczy tylko znaleźć producenta lub pośrednika. Przy imporcie towarów spoza UE towary muszą przejść odprawę celną, gdzie ze względu na wartość wyliczany jest podatek VAT oraz cło. Wszystkie niezbędne do odprawy dokumenty muszą być dostarczone do odpowiedniej agencji celnej.

Gdzie kupować najtaniej z Chin?

Słysząc „chiński sklep internetowy” większości osób od razu na myśl przychodzi popularny Aliexpress.com. Można tam kupić niemal wszystko, za niewielkie pieniądze i w większości przypadków z bezpłatną przesyłką bez względu na wartość zamówienia.

Co jest lepsze od AliExpress?

Gearbest W odróżnieniu od AliExpress, które jest platformą handlową dla różnych sprzedawców, Gearbest to chiński sklep internetowy, jeden z konkurentów Banggood.com. Gearbest jest zarówno platformą B2C, jak i B2B.

Do jakiej kwoty z Chin bez cła?

Co się stanie jeśli nie zapłacę cła?

Odmówić zapłaty cła – paczka zostanie wtedy zniszczona. Zwrócić przesylkę do nadawcy. W przypadku odmowy przyjęcia opłat celnych za wysyłkę międzynarodową, nadawca będzie musiał pokryć koszty wysyłki. Alternatywnie możesz sam odebrać towar i opłacić cło.

Opłata celna za import z Chin nie jest określona na stałe! Wysokość cła zmienia się w zależności od rodzaju towaru – dla Chin jego wartość waha się w granicach od 0 proc. do 50 proc. ceny wyjściowej produktu.

Jak robić tanie zakupy na AliExpress?

Kupować na Aliexpress można taniej poprzez korzystanie z serwisu oferującego cashback, czyli zwrot części pieniędzy za zrealizowane zakupy. Takim serwisem jest Cashgoback, który dzieli się z użytkownikami prowizją wypłacaną przez sklepy.

Jak importować z AliExpress?

Jeżeli kupujesz na Aliexpress towary do dalszej odsprzedaży, musisz dopełnić paru formalności: założyć działalność gospodarczą uzyskać numer EORI. otrzymać dokument potwierdzający transakcję, czyli fakturę handlową

Co kupować na AliBaba?

Na Alibabie można kupić m.in. elektronikę użytkową, maszyny, odzież, zabawki i wiele więcej. Słowem: Alibaba.com to portal, z którym każdy importer powinien się zapoznać.

Jak kupować na ali za grosze?

Kupować na Aliexpress można taniej poprzez korzystanie z serwisu oferującego cashback, czyli zwrot części pieniędzy za zrealizowane zakupy. Takim serwisem jest Cashgoback, który dzieli się z użytkownikami prowizją wypłacaną przez sklepy.

Co kupujemy w Chinach?

Wśród towarów, których importowania z Państwa Środka uważane jest za najbardziej opłacalne może wymienić elektronikę, zabawki, tekstylia, meble, odzież, sztuczne kwiaty z Chin oraz maszyny.

Czy rzeczy z Shein są rakotwórcze?

Testy przeprowadzali naukowcy z uniwersytetu w Toronto. W co 5 produkcie wykryli toksyczne substancje, których stężenie wielokrotnie przekraczało normy. Szczególnie dotyczyło to ubrań z Shein, AliExpress i Zaful.

Czy ciuchy z Shein są toksyczne?

Niektórzy producenci ubrań stosują substancje chemiczne do wytwarzania swoich produktów. Oto pięć najczęściej spotykanych. Shein zareagował na zarzuty, jakoby ich ubrania zawierały toksyczne substancje chemiczne. Firma podkreśliła, że jest zaangażowana w bezpieczną produkcję.

Jakie opłaty za telefon z Chin?

Spójrzmy, ile wynosi cło na telefony z Chin. Importerów, lub ogólnie osoby zamawiające telefony z pewnością ucieszy fakt, że stawka celna na telefony wynosi 0%. Oznacza to, że nie ponosi się opłat z tytułu cła przy imporcie telefonów komórkowych.

Czy Motorola jest chińska?

Poza wspomnianymi już wyżej Huawei, Xiaomi oraz Motorolą również inne chińskie marki proponują klientom telefony komórkowe – są to m.in. OnePlus, Oppo, vivo czy realme.

Ile kosztuje paleta z Chin do Polski?

Sama paletyzacja nie jest obowiązkowa w przypadku np. drobnicy z Chin, jednak można się na nią zdecydować, co może nas kosztować ok. 50 dolarów za paletę.

Ile kosztuje transport 1 palety z Chin?

Ile kosztuje odprawa celna z Chin?

obsługa zapłaty długu celnego – 2% od wartości długu celnego, min 50 PLN. cesja do innej agencji celnej – 130 PLN + VAT. odprawa celna tranzytowa – 68 PLN + VAT.

W ramach współpracy Poczta Polska oferuje 48-godzinną dostawę paczek AliExpress Standard Shipping po dotarciu do Polski, co oznacza, że całkowity czas wysyłki transgranicznej z Chin może wynieść nawet 10 dni (szacowany czas dostawy, przy średniej 15 dni).

Czy Aliexpress jest z Chin?

Czym jest portal Aliexpress? Aliexpress to chińska internetowa platforma skierowana do indywidualnych użytkowników na całym świecie, którzy chcą rozpocząć import z Chin małej ilości produktów (należy pamiętać, że poprzez zakupy na portalu Aliexpress stajesz się importerem, ale o tym w dalszej części poradnika).