Co się dzieje z paczka InPost?


Przesyłki z paczkomatów InPost można odbierać przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Nieodebrana paczka Inpost, po przekroczeniu tego czasu, zostaje odesłana do odpowiedniego oddziału, skąd wyruszy w drogę powrotną do nadawcy. Wszystkie paczki zamówione do Paczkomatów czekają na odbiór przez 48 h.Zostanie ona zwrócona do oddziału InPost, najbliższego wobec paczkomatu, który wskazany został jako nadawczy podczas składania zamówienia. Na jej odbiór z oddziału masz 7 dni. Jeśli nie zostanie odebrana w tym terminie, zostanie potraktowana jako niedoręczalna i skierowana do Magazynu Przesyłek Niedoręczalnych Operatora.

Jak sprawdzic gdzie jest kurier InPost?

Status przesyłki kurierskiej sprawdzisz wygodnie w aplikacji mobilnej InPost Mobile, na stronie inpost.pl, poprzez naszego chatbota lub na naszej infolinii.

Co jeśli InPost nie dostarczył paczki?

W przypadku, gdy kurierowi nie uda się skutecznie doręczyć Ci przesyłki, podejmie kolejną próbę doręczenia w następnym dniu roboczym.

Ile może czekac paczka InPost?

Paczkomaty InPost – ile czeka paczka? Odebranie przesyłki z maszyny nie stanowi żadnego problemu, ale ile czeka paczka w Paczkomacie? Od momentu włożenia jej przez kuriera do urządzenia, masz 48 godzin na odbiór.

Ile czasu od wydania do doręczenia InPost?

Ile jest etapów w InPost?

Tutaj zaczyna się prawdziwa przygoda Paczuchy, złożona z 10 prostych etapów! Prześledź drogę paczki, przy pomocy infografiki!

Co jesli paczka przekracza gabaryt?

W przypadku przekroczenia wybranego gabarytu, nadawca będzie zobowiązany do pokrycia dodatkowej opłaty zgodnie z obowiązującym cennikiem usług, a następnie zostanie nawiązany kontakt telefoniczny z odbiorcą w ciągu 48 godzin w celu uzgodnienia miejsca doręczenia.

Co zrobić jeśli przesyłka nie dotarła?

Jeśli nie mamy ani paczki, ani naszych pieniędzy, jeśli opłaciliśmy zamówienie z góry, wtedy warto udać się na policję. Nie powinniśmy bać się takiej wizyty, ponieważ dzięki niej możemy często wywalczyć zwrot pieniędzy. Często już samo zgłoszenie sprawy powoduje, że sprzedający oddaje pieniądze albo wysyła towar.

Jakie odszkodowanie za zagubioną paczkę InPost?

Utrata paczki pocztowej oznacza wypłatę odszkodowania w wysokości żądanej przez naszą firmę, ale nie wyższej niż 10-krotność opłaty pobranej za jej nadanie. Utrata przesyłki z zadeklarowaną wartością oznacza wypłatę odszkodowania, ale nie będzie ono wyższe niż określona przez nas wartość, gdy ją nadawaliśmy.

Gdzie trafiają nieodebrane przesyłki InPost?

Bez wcześniejszego przedłużenia, nie ma możliwości odebrania przesyłki po upływie wspomnianego terminu – po tym czasie wszystkie nieodebrane przesyłki są odsyłane do Oddziału InPost (jak do tej pory) i zwracane bezpośrednio do Nadawcy na jego koszt.

Ile najdluzej idzie paczka InPost?

Deklarowany termin doręczeń przesyłek to 1-2 dni robocze, licząc od dnia nadania. Szczegółowe informacje na temat terminów doręczeń są określone w Regulaminach poszczególnych usług.

Ile najdluzej może isc paczka InPost?

Obecnie większość Kurierów np. DPD, InPost, Geis oferują bardzo szybkie czasy doręczenia. W większości przypadków czas ten nie powinien przekraczać jednego dnia roboczego. W sytuacjach wyjątkowych może się zdarzyć, że termin ten może wydłużyć się do dwóch dni.

O której najpóźniej może przyjechać kurier InPost?

Paczki odbierane są od nadawców o dogodnej porze – od poniedziałku do piątku do godziny 17:00. Gdy nasza przesyłka waży do 30 kg i posiada standardowe wymiary, dostarczona może zostać do godziny 10:00. Dzięki tym informacjom nie musisz już zastanawiać się, do której pracuje kurier InPost.

Dlaczego paczka stoi w miejscu InPost?

W praktyce oznacza to, że jest w drodze i prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia lub następnego pojawi się kolejny status „przyjęta w oddziale”. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że paczka jeszcze tego samego dnia co przyjęcie w oddziale zostanie wydana do doręczenia i dotrze do rąk nadawcy.

Jak przyspieszyc InPost?

Paczkę kurierską najszybciej przekierujesz z poziomu aplikacji InPost Mobile. Na liście śledzenia lub w szczegółach przesyłki kliknij w przycisk „Przekieruj” przy wybranej paczce kurierskiej, a następnie wybierz nową preferowaną opcję dostawy.

Co to oznacza że paczka jest w trakcie realizacji?

Status o treści „paczka jest w doręczeniu” lub „wydana do doręczenia” oznacza, że przesyłka dotarła do właściwego oddziału i została przekazana kurierowi, który dostarczą ją pod wskazany adres.

Jak sprawdzić gdzie dokładnie jest kurier?

Jedyne, co musisz zrobić, to wpisać numer paczki w przeznaczonym do tego miejscu i z listy dostępnej obok wybrać firmę kurierską, z której usług korzystasz. Śledzenie paczki jest bardzo proste! Aplikacja epaka.pl pozwoli Ci sprawdzić status przesyłki w każdym miejscu i czasie!

Co jeśli kurier nie zastanie nikogo w domu InPost?

W przypadku, gdy kurierowi nie uda się skutecznie doręczyć przesyłki, podejmie kolejną próbę doręczenia w dniu następnym lub za zgodą Odbiorcy przekaże ją do najbliższego PaczkoPunktu InPost. Gdy również drugiego dnia kurier nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem, paczka zostanie zwrócona do nadawcy.

Co jeśli kurier przyjedzie i nikogo nie zastanie?

Jeżeli kurier nie zastał Odbiorcy z reguły po dwukrotnej próbie doręczenia (w przypadku usług Pocztex po jednej próbie), przesyłka będzie czekała na Odbiorcę w jednej z placówek firmy kurierskiej, ale oczywiście nie będzie tam przechowywana w nieskończoność.

Czy kurier InPost dzwoni do klienta?

Telefon do odbiorcy nie jest zaliczany do obowiązków kuriera. Jego dobrą wolą jest wykonanie telefonu lub przesłanie wiadomości. W wielu przypadkach ułatwia mu to pracę.

Kategorie Co